Velox - שיטת הבניה

Velox - שיטת הבניה
 
שיטת הבניה בוולוקס הינה פשוטה מצד אחד ומצד שני מעניקה הרבה יתרונות הן בשלב הבניה והן בשגרת החיים היום-יומיים. בעולם יש כאלו שמתארים את וולוקס כשיטת בניה קלה ומהירה ממש כמו משחק לגו! כמובן שזה ממחיש את הקלות והפשטות.
תבניות וולוקס כוללות את כל המרכיבים הנדרשים לטובת בניית הבית כתבנית שאליה יוצקים בטון, עובי הבטון בקירות משתנה בהתאם לנדרש על ידי התכנון ההנדסי.


 
יום לאחר יציקת רצפת הבטון שעליה אנו רוצים לבנות בוולוקס החומר מגיע ומונח על הרצפה, לאחר ביצוע סימונים מדויקים של קירות המעטפת מתחילים בבניית השורה הראשונה של לוחות הוולוקס (לוח חיצוני עם קלקר+לוח פנימי עם קושרות) שורה זאת חייבת להיות מפולסת ומדויקת. בניה קלה זו מביאה לתוצאות סופיות מדויקות ואחידות
 
יש למקם משקופים של דלתות בקירות החוץ. ממקמים את העמודים הקונסרווטיבים ובנוסף שני ברזלים אופקיים בין עמודים שיושבים על הקושרות המחברות את הלוחות. פעולה זאת חוזרת בכל שורה על גבי הקושרות. ממשיכים בבניית השורה השנייה והשלישית (שורה 3 = גובה של 150 ס"מ מפני הבטון) של לוחות וולוקס ,מומלץ להזמין את החשמלאי לטובת מיקום קופסאות החשמל והצנרת שעוברת בתוך הקיר.
 

 
לאחר סיום בניית קירות המעטפת של הקומה יש למקם תמיכות לקיר טרם יציקת הבטון (כל 1 מטר). יום לאחר יציקת הקירות ניתן לפרק את התמיכות ולבצע טפסנות עץ עם רגלים לתקרה שעליה אנו מניחים את לוחות התקרה של וולוקס וממשיכים בהנחת ברזל עפ"י תוכנית, זהו הליך בניה מהירה ויעילה.

 תקרה מקשית:

פריסת ברזל על פריסת לוחות וולוקס בעובי 2.5 ס”מ
 
במידה ויש תכנון של תקרת צלעות משתמשים בקוביות קלקר דחוס (F-30 ) שמודבקות ללוחות הוולוקס.
 

 
לאחר פירוק הרגלים המחזיקות את התקרה, תהליך בניה מהירה הסתיים וניתן לעבוד על פנים הקומה : חלוקת מחיצות פנים לאחר מכן ניתן לבצע גמר על קירות וולוקס מפנים הבית באמצעות הדבקת לוחות גבס (מומלץ), ניתן לבצע גם טיח שחור/טיח גבס. במידה ומבצעים טיח נדרש לבצע רשת טיח בתפר בין הלוחות. אין לפרק את הקושרות ,הן חלק אינטגראלי ממערך הקיר של וולוקס.

 
גלובוס פרויקטים מלווה וחונכת כל פרויקט ותשמח לתת מענה מקצועי בכל שאלה.

מי שיבחר לבנות בשיטת הבניה של velox מצטרף למשפחתינו הירוקה באהבה. 


דף הבית טלפוןwazeפייסבוק